Navržené úpravy rodinného domu respektují principy první vývojové fáze pravděpodobně z konce 19. století.
Řešený objekt svým charakterem a základní kompozicí odpovídá vývojovému typu tradičního vesnického stavení se světnicí, síní a chlévem s komorou, které se stavěly od 16. do poloviny 19. století. Přesná doba vzniku objektu není známa, ale je odhadována kolem roku 1890.
Na základě stavebně-historického průzkumu bylo rozhodnuto objekt celkově sjednotit a očistit od necitlivých zásahů. Navržené stavební úpravy rodinného domu respektují principy stanovené na základě první vývojové fáze pravděpodobně z konce 19. století. Byla realizována půdní vestavba včetně střešních vikýřů.
Navržená úprava dispozice rodinného domu spojuje 3 obytné místnosti v přízemí. Vzniká tak prostorný obývací pokoj s kuchyňskou linkou při severovýchodní fasádě a krbovými kamny při vstupu do místnosti. Do prostoru dnešní chodby je navrženo samostatné WC. V rámci dílny byla při jihovýchodní stěně vytvořena technická místnost s prostorem pro tepelné čerpadlo vzduch-vzduch.
V 2NP byla provedena půdní vestavba přístupná dřevěným schodištěm z obytného prostoru. Při jihovýchodním štítu vznikne pokoj. Uprostřed dispozice se nachází schodišťová hala s krbovými kamny a šatna. Na severozápadě umisťujeme koupelnu a další pokoj, z něhož bude přístupná obytná terasa.