Česky   English

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sídlo společnosti SCHUSS

adresa: Šterboholská 55, Praha 15, Hostivař
investor: SCHUSS Praha, s.r.o.
projektant: Atelier 6, s.r.o.
projekt: 2001
realizace: 2003

Záměrem investora bylo vybudovat nové sídlo společnosti SCHUSS Praha, s. r. o., která se zabývá prodejem a servisem výrobků firmy TOSHIBA v oblasti kancelářských a informačních technologií. Nový administrativní a skladový areál byl vybudován v Praze 15 – Hostivaři v průmyslové zóně mezi ulicemi k Pérovně a Štěrboholskou.

Administrativní budova je dvoupodlažní, půdorysných rozměrů 43,1 x 19,1 m. Poloha budovy ve východní části pozemku umožňuje využít střední a západní část pozemku pro parkoviště a zásobovací manipulační plochu před skladovou částí. Současně hmota budovy uzavírá ze západní „nádvoří“ sousedního areálu firmy Mediaprint & Kappa Pressegrosso, který byl dokončen v roce 2001.

Hlavním principem dispozice budovy je vnitřní otevřená schodišťová hala, která provozně a opticky propojuje obě podlaží budovy. Hala je centrálním komunikačním prostorem, do něhož jsou orientovány vstupy z kanceláří, výstavní a konferenční místnosti a servisní dílny, a slouží jako foyer pro účastníky jednání či menších konferencí. Je přirozeně osvětlena pilovými střešními světlíky. Obvodový plášť budovy je kryt ocelovými plechovými kazetami, okna a vstupní dveře jsou hliníkové. Venkovní ocelové konstrukce únikového schodiště a zavěšených markýz jsou galvanicky pozinkované.
2

1

 
 
© 2010 Atelier 6 s.r.o.   HMS Design s.r.o.   Aretin Geoinformatics s.r.o.