Česky   English

 
 
 
 

Pánský módní salon Sebastian

adresa: Praha 1, Pařížská 11
investor: Sebastian, s.r.o.
projektant: Atelier 6, s.r.o.
projekt: 06/1994
realizace: 04/1995

Návrh a realizace

Pánský módní salon „SEBASTIAN“ byl situován v přízemí, mezipatře a suterénu objektu v Pařížské ulici č.11 v Praze 1.

Původně byly prostory členěny na jednotlivé podlaží propojená zadním, dvorním schodištěm. Návrh řešil probourání části jednotlivých stropních desek (val.klenba do ocel.profilů), čímž došlo k propojení a zvětšení prodejního prostoru prodejny.

Z jasné definice podlaží se tak stal vzdušný, jednotně vnímaný SALON, který byl doplněn o novotvary-centrální klientské schodiště a v mezipatře prodejní galerii.

Přízemí bylo uvedeno jako nejhodnotnější centrální prostor jak z vizuálního pohledu z ulice přes velkoformátové zasklení, tak i z jeho umístění v celkové kompozici navrhovaného salónu. Uprostřed naproti vstupu do prodejny bylo umístěno centrální design ocelové schodiště, které umožňovalo přístup klientů do suterénních prodejních prostor. Toto schodiště rozdělovalo přízemní místnost na prostor pultu s pokladnou a prostor sezení s bočním schodištěm směřujícím na galerii mezipatra. Cílem bylo prostory „rozdělit (Versace a Ermenegildo Zegna), ale také vizuálně a materiálově spojit. Mobiliář do prodejní části byl atypicky navržen tak, aby svou “jednoduchostí“ a variabilitou nabídnuté modely vyzdvihoval a umocňoval. Zároveň provedení atypického mobiliáře bylo provedeno s maximálním detailem a dotažením.

Dispoziční členění

lze jej rozdělit podle podlaží takto:

a/ přízemí
a.1 prodejna s centrálním schodištěm do suterénu a bočním schodištěm
do mezipatra
a.2 denní místnost
a.3 kancelář
a.4 čajová kuchyňka
a.5 úklidová komora
a.6 wc-zaměstnanců
a.7 hosp.schodiště do suterénu


b/ mezipatro
b.1 galerie se schodištěm
b.2 prodejní prostor
b.3 sezení se zkušebnou a převlékacími kabinkami
b.4 zázemí( kancelář, čaj.kuchyňka)

c/ suterén
c.1 prodejní prostor, pódium, zkušební kabinky pod centrálním schodištěm
c.2 zázemí(šatna, wc, sprcha, úklid.komora, tzb)

Interiér

Interiérový mobiliář byl v prostorech pro zákazníky navržen atypický s převahou dřev.komponentů v kombinaci se sklem a kovem. Ostatní prostory byly zařízeny vesměs typovým nábytkem. Podlaha prodejních ploch byla řešena jako dřevěná-parketová, stěny bílé. Prostory byly doplněny o v té době o ojedinělé světelné vybavení.

Resumé

Bohužel, v „brzké“ době po dokončení změnily prostory nájemce , a tak byl interiér salónu Sebastian zcela přestavěn na prodejnu jiné módní značky. Přesto získal v krátké době řadu ocenění a pro náš atelier i přes velké zklamání se stal jedním z výchozích bodů pro další činnost.

3

2
1
 
 
© 2010 Atelier 6 s.r.o.   HMS Design s.r.o.   Aretin Geoinformatics s.r.o.