Česky   English

foto: Peter Fabo

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Port Kratochvílovci

adresa: Praha 7, V Přístavu 2
investor: Kratochvílovci s.r.o.
projektant: Atelier 6, s.r.o.
projekt: 2015
realizace: 2015

Nábřežní lokalita, slepé rameno řeky Vltavy v bývalém přístavišti, v Praze – Holešovicích. Dynamicky se rozvíjející oblast, kde novostavby vstupují do dialogu s historickými objekty. Přístavní atmosféra se vším, co k ní patří. V přízemí, na nároží jedné z novostaveb, přímo na nábřeží, se nachází řešený prostor – 130m2, kam je nutné umístit řadu požadovaných funkcí – prodejnu vín a ušlechtilých destilátů z celého světa, kancelář se zázemím, prostor pro degustaci a sklad.

Zalamovaná polopříčka uprostřed místnosti, socha, která svým tvarem prostor člení na požadované části, tvořená horizontálními liniemi polic z vrstvené překližky dýhované světlou břízou a lahvemi destilátů a vín. Podél stěny s okny – lavice, křesílka a stolky pro degustaci. Pracovní stůl ze starých dubových fošen a černé kovové konstrukce. Černé stěny, nezakrytý betonový strop, podlaha z leštěného betonu a průmyslová svítidla.

To všechno dohromady = PORT KRATOCHVÍLOVCI – showroom a sídlo firmy, místo kam obchodní zástupci zvou na ochutnávku své klienty, místo které voní přístavem, exotickými víny a kořalkou.
 
 
© 2010 Atelier 6 s.r.o.   HMS Design s.r.o.   Aretin Geoinformatics s.r.o.